Lukion uudet opiskelijat

Lukion opiskelijoiksi on valittu alla olevien listojen mukaiset henkilöt. Mikäli nimeäsi ei löydy listalta, et ole a) antanut lupaa nimesi julkaisuun, tai b) tullut valituksi. Ole tällöin yhteydessä rehtoriin (050 3300 846) tai apulaisrehtoriin (050 322 4454), niin selvitetään tilanteesi.

Kaikki valitut toivotetaan tervetulleeksi infotilaisuuteen koululle pe 15.6.2018 klo 10.00. Ota mukaan perusopetuksen päättötodistus. Infotilaisuudessa vahvistetaan opiskelupaikan vastaanottaminen sekä tehdään kurssivalinnat lukuvuodeksi 2018-2019.

Valittujen on hyvä jo nyt tutustua lukion opinto-oppaaseen, jonka viimeisiltä sivuilta löytyy myös oppikirjalista.

 

Yleislinja

Abdulkadir, Kamal Abdi

Aryal, Arati

Björklund, Kasper Valtteri

Brunn, Christine Olivia Michelle

Cedergren, Ida Olivia

Duncker, Alvin Uolevi

Elone, Tahine Taina

Fahler, Fredrika Else Maria

Fred, Ronja Ilona

Hamari, Mio Oskari

Heikkilä, Aleksi Johannes

Hentunen, Eerika Rebekka

Hiivala, Ansa Ellen Aurora

Himma, Joel Jan Lionel

Huhtala, Alfons Leo Henrik

Hulkkonen, Sennu Ada Maria

Häkkinen, Aada Aurora

Iqbal, Mariam

Karhunen, Veeti Väinö Viljami

Kauppi, Jerika Tehilla

Kellman, Elias Rufus Rafniel

Korhonen, Elias Algot

Koskipuro, Pessi Anselmi

Kurikka, Jalina Milja Cecilia

Kurth, Elle Margareta

Kähönen, Saimi Milly Matleena

Kölhi, Eeka Lauri Ensio

Leppänen, Janina Anu Minni

Liuksiala, Herman Elias

Martti, Viljami Väinö

Mills, Ella Catherine

Nieminen, Tiitus Oskari

Ponko, Iida Sofia

Pyykkö, Niilo Henri Mikael

Raatikainen, Oona Elisabet

Rajala, Jonna Kristiina

Rehnman, Emma Marjaleena

Rein, Matilda Marleena

Rosenberg, Jan-Erik

Rosti, Emma Elina Solveig

Rouvari, August Antti-Pekka

Ruotsi, Sanja Vera Kristine

Räsänen, Vilma Siiri Matilda

Salonen, Nooa Antti Johannes

Salumets, Anne-Liis

Suominen, Saaga Olivia

Tanner, Joni Rikhard

Tarkkio, Teresa Emilia

Trapani, Stefan Christian Antonino

Tuominen, Lotta Yuanli Aleksandra

Turja, Roope Elmeri

Vanamo, Josefiina Pomeliina

Vanne, Pihla Natasha

Varjonen, Saska Onni Samuel

Vartiainen, Alva Lilja

Virtanen, Kamilla Juulia

 

Esittävän taiteen linja

Ahonen, Siiri Juulia

Bendayan, Esther Aurora

Bendayan, Johanna Ursula

Brotherus, Elsa Irja Inkeri

Dahlsten, Eeti

Eirola, Sonja Milena

Johansson, Werner Ville Kalevi

Jokipii, Taru Helmi Aliisa

Laakko, Amelia Elvira

Laine, Otso Hiawatha Welle

Leimu, Taika Titania

Maristo, Taavi Mikael Olavi

Marjamäki, Noora Nabeeha

Molin, Wilma Julia Johanna

Ruokonen, Salka Karolina Hjartarsdottir

Saanio, Sameli Iikka Vilhelm

Salonen, Olivia Johanna Sofia

Sarevuo, Eva-Maria Toini

Siikander, Senni Josefiina

Ståhlberg, Emmi Maria Mikaela